Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite visas naujienas:
 
 
Lankomumas
Nuo 2018-10-17
Iš viso 302883
Šiandien 16
Dabar 7
 
Gabšių bendruomenės narių išvyka į Molėtų kraštą / Paskelbta 2016-09-28

Nors Gabšių kaimo bendruomenės projektas „Auganti bendruomenė 2016“ jau įpusėjo, tačiau įvairios veiklos dar toli gražu nesibaigia. Šįkart ankstyvą rugsėjo 24–osios rytą Gabšių kaimo bendruomenės nariai buriavosi prie bendruomenės namų ir nekantriai laukė  edukacinės išvykos į  Molėtų kraštą. Keliauti panoro visi – ir maži, ir dideli, o taip pat ir senjorai.
     Atvykę į ežeringiausią Molėtų rajono kaimą – Mindūnus, aplankėme Ežerų žvejybos muziejų bei Molėtų krašto tradicinių amatų centrą, susitikome su Mindūnų kaimo bendruomenės atstovėmis. Muziejuje gidas papasakojo apie senąsias ežerų žvejybos tradicijas, rodė sukauptus senuosius ir dabartinius žvejybos įrankius, šimtmečio senumo luotus, tinklus bei daugelį kitų žvejybai skirtų įrankių.
     Amatų centro atstovės supažindino su centro vykdoma veikla bei teikiamomis įvairiomis edukacinėmis programomis. Šiame amatų centre daugiausia dėmesio skiriama su žvejyba susijusiems amatams – bučių pynimui, tinklų nėrimui, senajam kulinariniam paveldui ir kitiems. Amatų centro atstovės džiaugėsi, kad kasmet Mindūnų aplankyti ir susipažinti su senosiomis žvejybos tradicijomis atvažiuoja vis daugiau keliautojų.
Pasibaigus ekskursijai muziejuje, mažieji keliautojai turėjo galimybę pažvejoti čia pat esančiame tvenkinyje. Vaikams ši neeilinė pramoga paliko didelį įspūdį. Žvejybai pasibaigus, sertifikuota aukštaitiško kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai kvietė visus paragauti garsios, ant laužo virtos  „Rimidžių firminės žuvienės“. Skanaudami ką tik išvirtą žuvienę bendravome su Mindūnų kaimo bendruomenės atstovais.
     Pasistiprinę gabšiškiai pėsčiomis patraukė link aukščiausio Lietuvoje Labanoro girios apžvalgos bokšto. Užlipus į bokšto viršų, atsivėrė nuostabūs miškų bei ežerų vaizdai. Pasigrožėję gamta, visi pavargę bet kupini gerų įspūdžių grįžo į autobusą.
      Grįžome namo ne tik pamatę daug naujo, pralėtę akiratį, pasisėmę patirties bendruomenių verslumo ugdyme, bet ir pailsėję bei pasisėmę žinių apie vieną iš senųjų tradicijų – ežerų žvejybą.
    Projektą „Auganti bendruomenė 2016“ remia LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė.

Simona Kropaitytė
Bendruomenės narė


 

« Atgal į naujienas