Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite visas naujienas:
 
 
Lankomumas
Nuo 2018-10-17
Iš viso 348262
Šiandien 11
Dabar 8
 
Kelionė į Naisius ir kryžių kalną / Paskelbta 2015-11-09

     Skirmantiškės kaimo bendruomenė, LPD Raseinių skyriaus „Bočiai“ ir Ramonų kaimo bendruomenės atstovai turėjo galimybę nemokamai išvykti į visiems gerai žinomą Lietuvoje Naisių kaimą (Šiaulių rajone), kuriam suteiktas „Mažosios kultūros sostinė 2015“ vardas. Šį kaimą, turbūt, galima vadinti vienu įspūdingiausių Lietuvoje. Kelionę pradėjome su susipažinimu, instruktažu apie kelionės saugumą, saugaus eismo priemonių apsirūpinimu ir įsipareigojimu kelionėje būti vienas kitam „Angelu sargu“.
     Naisiuose 48 keliautojus pasitiko miela, besišypsanti gidė Sandra, kuri supažindino su esamais ir būsimais Naisių projektais. Pristatė Naisių žemės istorijos muziejuje įsikūrusias keturias ekspozicijų sales, vienintelį Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejų. Muziejus yra įrengtas prie 1,5 km ilgio pažintinio tako, vedančio per visą Naisių kaimo teritoriją. Joje yra 53 ąžuolinės dievų skulptūros, kurias sukūrė geriausi Šiaurės Lietuvos dailininkai. Pirmoji ekspozicija – senovės Baltų dievų ir deivių skulptūrų parkas. Visi apžiūrinėjo deivių Saulės, Aušrinės, Vakarės ir Šiaurinės skulptūras.
     Sužinojome, jog Naisiuose įkurtas pirmasis unikalus Inkilų muziejus šalyje, kuris yra natūralioje aplinkoje ir supažindina su inkilų ir juose gyvenančių paukščių įvairove. Keliautojai turėjo galimybę susipažinti su inkilų išdėstymo schema ir inkiluose perinčių paukščių aprašymu muziejaus teritorijoje įrengtuose stenduose. Labiausiai sudomino inkilėlis boružėlėms.
     Pamatėme Baltų žolynų muziejų, suformuotą pagal prieverpstės formą. Pasidžiaugėme naujai įrengtu fasadu „Mėnulio akis“ ir Vasaros festivalių aikšte, prie kurios kelionės dalyviai sustojo įsiamžinti bendrai nuotraukai. Ugnies aikštėje du kartus apėjo apie aukurą, nes taip išsipildys pats didžiausias noras. Toliau Baltų dievų takais nuėjome iki Alkos kalno. Čia apžiūrėjome Perkūno ir Velnio stulpus. didžiausiomis ir didingiausiomis skulptūromis pasipuošusiame Alkos kalne. Kaip minėjo gidė, šio vienintelio Lietuvoje muziejaus įkūrimo konsultantai yra J. Basanavičiaus premijos laureatai: profesorius, gamtos mokslų daktaras, etnologas Libertas Klimka ir humanitarinių mokslų daktaras, archeologas Vykintas Vaitkevičius.
      Žmonės smalsavo, kaip atsirado Naisiai? O gidė Sandra papasakojo, kad viską, ką matome ir pamatysime, kaip ir kitų „Naisių vasaros“ projektų idėjos autorius ir mecenatas yra Ramūnas Karbauskis. Jis kas savaitę atvyksta į savo kraštą. Beje, R. Karbauskis yra vienas pirmųjų Lietuvoje, kuris garsiai prabilo apie alkoholio žalą. Gal todėl, užsisakant ekskursiją, buvome įspėti, kad alkoholį autobuse, Naisiuose ir visos ekskursijos metu vartoti draudžiama.
       Buvome patenkinti, kad po ekskursijos po Naisius, galėjome pamatyti ir išgirsti  „Naisių vasaros teatras“   aktorių atliktą vieno veiksmo spektaklį „Beprotiškai fantastiškos Vytauto Kernagio dainos“.
      Pabaigai aplankėme Kryžių kalną. Čia kiekvienas galėjo dvasiškai pailsti po kelionės, sukalbėti maldą, rasti vietos pakabinti savo kryželiui ar rožiniui.
      Džiaugiamės, kad atsiranda tokia galimybė nemokamai aplankyti žymiąsias Lietuvos vietas, susipažinti, pabendrauti tarpusavyje  ir už tai esame dėkingi ponui R. Karbauskiui. Tokios kelionės ilgam išlieka atmintyje.
        Ramonų bendruomenės pirmininkė D. Raudonienė


 

« Atgal į naujienas