Nuo | 2018-10-17 |
Iš viso | 352020 |
Šiandien | 93 |
Dabar | 5 |
Konfucijus yra pasakęs „Dirbk mėgstamą darbą ir nedirbsi nei vienos dienos…“. Ir tikrai, malonu daryti tai, ką žinai geriausiai. Vadovaudama Maslauskiškių malūno išsaugojimo fondui jaučiuosi patenkinta savo veikla ir rezultatais. Žinau, kad ką nors pasiekti galima tik tada, kai labai to trošti. Mūsų fondas veikia nuo 2009 m.: gelbėjome malūną (savininko lėšomis likvidavome avarinę grėsmę), ieškojome lėšų Anapilin išėjusios Ernos vardo ir veiklos įamžinimui, organizavome talkas. Ir, manau, viskas pavyko. Dėkoju visiems, patikėjusiems mūsų veikla ir prisidėjusiems.
Šiandien mūsų veikloje nauji planai, dideli užmojai. Malūno savininkas Albertas Bodendorf, patikėjęs nuoširdžia fondo valdybos veikla, palikęs savo įgaliojimus Betygalos bendruomenės pirmininkei, fondo valdybos pirmininkės pavaduotojai Gemai Račienei, ramus išvyko pas savo šeimą į Vokietiją. O mes vykdome savo įsipareigojimus, tęsiame savo darbus. Liepos 2 dieną fondo pirmininkė ir pavaduotoja, paėmusios „pastiprinimą“, UAB „Hidroterra“ direktorių Laimontą Jakštą, Seime susitiko su Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Algimantu Salamakinu ir raseiniškiais, šio komiteto nariais Dariumi Ulicku ir Gintautu Mikolaičiu. Išsakėme malūno savininko pageidavimus ir fondo galimybes dėl malūno (Lietuvos istorijos - technikos paminklo) transmisijos restauravimo bei patvankos atstatymo. Džiugu, kad buvome išklausyti ir mūsų mintims pritarta. Lauksime rudens ir galutinės išvados.
Po pietų lankėmės Kultūros paveldo departamente, pateikėme savininko prašymą ir kitus dokumentus. Susitikome su KPD Apskaitos, paveldotvarkos planavimo skyriaus vedėja Bronislava Raupėniene, diskutavome apie šio objekto svarbą Lietuvai ir Raseinių rajonui, išsaugojimo ir atkūrimo bei panaudojimo edukacijai galimybes.
Gyvenkime intensyviai: čia ir dabar. Juk tai, ką paliksime po savęs, kalbės apie mūsų nugyventus metus. Nebūkime abejingi istorijai.
Gražina Pečkaitienė, Maslauskiškių malūno išsaugojimo fondo valdybos pirmininkė