Nuo | 2018-10-17 |
Iš viso | 353143 |
Šiandien | 37 |
Dabar | 4 |
Gražų rugpjūčio 24-osios penktadienio rytą, Požėčių kaimo bendruomenė susiruošė į Lenkiją. Bendruomenė vykdo Lietuvos kaimo tinklo remiamą projektą ,,Geroji patirtis –bendruomenių veiklos tobulinimui“ ir nuvyko į teminį susitikimą Lenkijos r. Punsko ir Seinų valsčiuose susipažinti su gyventojų bendruomeniškumo, aktyvumo skatinimu, įvairių kaimo institucijų bendradarbiavimo geraisiais pavyzdžiais. Lydimi bendruomenės pirmininkės Albinos Kaupienės, džiaugdamiesi kompanija ir dalindamiesi gera nuotaika, nespėjome nei pastabėti, kada pasiekėme kelionės tikslą. Atvykę į Punsko apylinkių žemes, kurios kadaise priklausė Lietuvai, pasijutome tarsi namuose. Mus maloniai pasitiko Punsko valsčiaus sekretorius Jonas Vaičiulis, kupinas ryžto ir entuziazmo perteikti mums, jo broliams ir seserims iš Lietuvos, tas žinias, kurias verta žinoti kiekvienam lietuviui. Jis supažindino ir papasakojo apie Punsko miestelius - Ramonus, Šipliškess, Ožkinius, Seinus, Valinčius, Kreivėnus ir Vaičiuliškes.
Gerbiamas J. Vaičiulis, kuris be galo vertina šeimą, tikėjimą ir tautiškumą, įrodė, kad Lietuva turi tikrų patriotų, kurie, net gyvendami svetimoje šalyje, sugeba palaikyti gimtinės dvasią. Punsko apylinkės, kuriose gyvena maždaug 80 procentų lietuvių, atspindi mūsų brangiosios šalies gyvenimą – lietuviškos dekoracijos, Gedimino stulpai, lietuviški kryžiai, net rūpintojėlis, parimęs vienoje sodyboje prie kelio. Nustebino tai, kad kai kurių stotelių dizainas lietuviškas: akmeninės, dekoruotos mediniu vežimo ratu. Projektą parengė jauna mergina, o įgyvendino vietiniai ūkininkai.
Likome sužavėti to, kaip atsakingai žiūrima į svarbiausias Lietuvai šventes. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo paminklas, pastatytas Tūkstantmečio proga, suspaustų širdį kiekvienam tikram patriotui, o „Laisvės ąžuolyno“ grožis verstų išspausti ašarą. Aplankėme ir be galo gražią, lietuvišką bažnyčią Punske, kurioje vyksta Žolinų mišios, o išoriniame kiemelyje – šventė. Šalia bažnyčios yra jaukus muziejus, kuriame eksponuojamos lietuviškos, ivairių progų juostos; verpimo staklės, tautiniai drabužiai, velykiniai margučiai, išmarginti senoviškais raštais, įvairios skulptūrėlės, aprengtos lino drabužiais, senovinis kambario interjeras – lovos, skrynios, kuriose dedamas nuotakos „kraitis“. Bendradarbiaudami, palaikydami vienas kito idėjas, Punsko apylinkių gyventojai sukuria tikrą lietuvišką atmosferą. Esame dėkingi gerbiamam J. Vaičiuliui už neįkainojamas dovanas kiekvienam šios įsimintino susitikimo dalyviui – žurnalo „Aušra“ mėnesio egzempliorius ir Punsko bei Lazdijų rajono savivaldybės žemėlapis. Ačiū Jums!
Džiaugiamės projektu, kuris suteikia progą tobulinti savąjį „aš“, įgyti gerosios patirties, taip pat bendruomenės pirmininkei bei vienas kitam, kad esame tvirta sąjunga, trokštanti įgyti kuo daugiau žinių, palaikyti vienas kitą ir stiprinti bendruomenės veiklą.
Agnė Stokonytė, Požečių bendruomenės narė