Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite visas naujienas:
 
 
Lankomumas
Nuo 2018-10-17
Iš viso 308398
Šiandien 11
Dabar 3
 
Gylių kaimo bendruomenės svajonės pildosi / Paskelbta 2012-01-30

         

           

          Gylių kaimo bendruomenė svajojo apie gražiai įrengtus namus, kad Gylių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojai galėtų susiburti į jaukesnes patalpas, vyktų nenutrūkstama kaimo veikla ir, kad  bendruomenės namai taptų jaunimo, suaugusiųjų laisvalaikio užimtumo vieta. Turėdami šiuolaikiškai įrengtas patalpas tikimės, kad gyventojai aktyviau dalyvaus bendruomenės veikloje.
          Svajonės pradėjo pildytis kai bendruomenė 2010 m. gegužės 14 d. pateikė Raseinių rajono vietos veiklos grupei „Raseinių krašto bendrija“  vietos projekto paraišką paramai gauti pagal  „Vietos plėtros 2008-2014 metų  strategijos“ II prioriteto „Visuomeninės paskirties pastatų, etnokultūros objektų atnaujinimas ir pritaikymas turizmo ir piligrimystės poreikiams“   1 priemonę „Bendruomenių namų ir kitų viešųjų pastatų remontas, materialinės bazės stiprinimas“, ir jau tais pačiais metais lapkričio 15 d. pasirašė trišalę sutartį su Nacionaline mokėjimo agentūra ir Raseinių rajono vietos veiklos grupe „Raseinių krašto bendrija“.
          Pagal pateiktą paraišką įgyvendinant projektą „Gylių kaimo bendruomenės pastato rekonstrukcija“ įgyvendinimui  skirta 280 320,00 Lt. suma. Rekonstrukcijos rangos darbus atlieka uždara akcinė bendrovė „RSB“.
Remontuojamos patalpos bendruomenei yra vienintelė kaimo gyventojų susibūrimo vieta. Prieš remontą jos atrodė labai neišvaizdžiai: stogas kiauras, pastato laukinės sienos nutrupėjusios, nedažytos. Vidaus patalpos buvo labai blogos estetinės išvaizdos: vietomis tinkas nukritęs, sienos ir lubos supeliusios, nedažytos, grindys išpuvusios, laiptinė nepritaikyta neįgaliesiems.  Didžioji dalis patalpų yra pastato antrame aukšte, todėl didelis dėmesys buvo į pastato stogą, nes per jį pavasarį tirpstant sniegui, o vasarą- lietui lyjant bėgo vanduo.
           Šiuo metu projektas jau baigiamas įgyvendinti: pakeistas stogas, baigiamos išdažyti sienos, lubos, pakeista grindų danga, atnaujinta instaliacija, patalpų apšildymui pastatytas židinys, atnaujinta vandentiekio sistema, įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, šalia pastato įrengta aikštelė įėjimui ir privažiavimui neįgaliesiems. Dar ruošiama vidaus laiptinė, kurioje bus įrengtas neįgaliesiems keltuvas į antrą aukštą. Rangos darbus planuojame pabaigti iki gegužės mėn., todėl labai laukiame pavasario, kad galėtume nudažyti lauko sienas ir pabaigti žemės darbus. Po to bus sustiprinta materialinė bazė: nupirkti biuro baldai, dulkių siurblys, akordeonas, muzikinis centras, kompiuteris, daugiafunkcinis įrenginys, fotoaparatas, multimedija.
          Bendruomenės namai yra vieša, visiems gyventojams prieinama vieta. Vietos projektas yra viešojo pobūdžio, kuris teiks visuomeninę naudą tenkinančią viešuosius poreikius, iš kurio bendruomenė nesiekia gauti pelno.

Gylių kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Kleinauskas

 

prieš remontą

po remonto

Atliekami vidaus remonto darbai

 

« Atgal į naujienas